30 stycznia 2018 r. w Filii w Woli Prażmowskiej odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Dyskusyjny Klub Książki”. Tym razem omówiliśmy aż dwie pozycje, ponieważ w grudniu nie mieliśmy spotkania.
Dyskutowaliśmy o książce „Ryżowy podarunek” Francisco Azevedo oraz „Słoneczne miasto” autorstwa Tove Jansson. Pierwsza książka, opowiadająca o losach trzech pokoleń pewnej rodziny, która w swej kuchni posiada pewien sekretny składnik przyciągający szczęście… Ryż…
Jest początek XX stulecia. José Custódio i Maria Romana, świeżo upieczeni nowożeńcy, wyruszają do Brazylii, w podróż ku lepszej przyszłości. Mają ze sobą szczególny podarunek. Podczas przygotowań do uroczystości celebrującej setną rocznicę ślubu tych dwojga ich najstarszy syn Antonio, który już sam ma wnuki, dokonuje swoistej retrospekcji i przygląda się życiu swoich rodziców, cioci, braci, dzieci oraz wnuków.
Ta książka uczestniczkom bardzo się podobała, natomiast druga pozycja już znacznie mniej. Zawiera dwie nowele autorki, w których brak akcji, klimatu oraz bardzo odbiega kulturowo od naszych realiów.
Następne spotkanie planowane jest 27 lutego, jednak tytułu książki jeszcze nie znamy.
Zapraszamy do udziału w naszym klubie.
Zdjęcie użytkownika Biblioteka Publiczna Gminy Prażmów.