Warsztaty edukacji medialnej

W Bibliotece Publicznej Gminy Prażmów Filia w Woli Prażmowskiej 23.05.2014 r. odbyły się Warsztaty  edukacji medialnej w ramach projektu ?Drodzy czytelnicy? stworzonego i realizowanego przez Stowarzyszenie Dziennikarzy i Dokumentalistów ?Koncentrat?. Warsztaty edukacji medialnej współfinansowane są przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W warsztatach wzięło udział 17 gimnazjalistów z Publicznego Gimnazjum im. Izabelli i Bronisława Ryxów w Prażmowie. Młodzież dowiedziała się m.in. czym dziennik opinii różni się od tabloidu, kto w Polsce czyta gazety z segmentu true story, czym jest custom publishing i dlaczego reklamy czasem próbują udawać teksty informacyjne. Mogli też sprawdzić się w roli autorów pierwszych stron gazet i podyskutować o tym, jaką rolę media pełnią w ich życiu. Spotkanie warsztatowe trwało 4 godziny lekcyjne i było prowadzone przez dwie profesjonalne trenerki i dziennikarki Panią Annę Błaszkiewicz i Panią Olę Rzążewską.

Galeria zdjęć ? kliknij tutaj